Skip to main content

Masaz Kobido  jest często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Jest to manualna, intensywna praca z tkankami twarzy, szyi, dekoltu i barku gdzie terapeuta dziala na glebokie struktury skory i miesni. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić, poprawiamy krazenie i przeplyw limfy. Masaz odmładza twarz poprzez rozluźnienie mięśni, co wpływa na spłycenie zmarszczek, a wykonywany regularnie ma działanie profilaktyczne w terapii starzenia. Przy masazach uzyskujemy tez efekt wyrównania dysharmonii niektórych części twarzy, a to przyczynia się do lagodnienia rysow twarzy, splycania bruzd i zmarszczek, dzięki czemu twarz staje się mlodsza, odprężona i zrelaksowana. Dodatkowo, można uzyskać efekt poprawy owalu i kolorytu skory twarzy.

Masaż Kobido pochodzi z Japonii i jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Powstał w XV wieku, a stworzyło go dwóch mistrzów Anmy (przed stworzeniem Shiatsu i przed przybyciem zachodniego masażu do Japonii, Anma była jedyną dostępną formą masażu i jest dosłownie tłumaczona, jako „naciskanie „An” – pocieranie „Ma”). Podczas konkursu masażu twarzy panowie rywalizowali między sobą o mistrzostwo, jednak obydwoje byli tak dobrzy, że nie udało się wyłonić zwycięzcy. Podczas zawodów mistrzowie zaprzyjaźnili się i wspólnie opracowali swoje własne techniki masażu opierające się właśnie na Anmie. Otworzyli razem firme, którą nazwali Kobido.

Efekty:

– wygładzenie zmarszczek i bruzd

– ujędrnienie, lifting skóry

– relaksację mięśni twarzy, karku, szyi i dekoltu

– wzmocnienie i przyrost tkanki mięśniowej (przy regularnych i systematycznych masażach), a co z kolei poprawia kształt twarzy

– poprawę owalu twarzy, dzięki czemu twarz wygląda młodziej

– odzyskanie blasku i kolorytu skóry

– redukcję worków i obrzęków pod oczami

– usunięcie toksyn ktore przyczyniaja sie do starzenia tkanek

– regulację bilansu energetycznego całego ciała

– zmniejszenie napięć w obszarze twarzowo – szczękowym – ulga przy bruksizmie

– łagodzenie bólow głowy i pelna relaksacja 

 

Dlaczego Kobido rozni sie od innych masazy twarzy?

Rozni sie ze wzgledu na zaawansowanie oraz różnorodnośc stosowanych technik manualnych. Japoński masaż Kobido to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymgajacych masaży na świecie. Masaż kosmetyczny to w większości subtelne głaskanie, natomiast Kobido bazuje na roznorodnych technikach: glaskanie, ugniatanie, szczypanie, delikatne pociągnięcia, głębokie wygładzanie skóry, dranaz limfatyczny, uciskanie. Wszystkie te techniki łącznie z ruchami przepychającymi limfę zastosowane już w jednej sesji masażu, sprawiają, że jest on bardzo skuteczny i efektywny. 

Czas trwania i czestotliwosc zabiegow:

Juz po jednym zabiegu zobaczysz roznice 🙂 Na calosc zabiegu rezerwujemy 1,5 h. Aby rezultaty byly optymalne, masaż nalezy wykonywać systematycznie. Najlepiej jesli jest to na etapie poczatkowym seria kilku masaży raz na tydzień, a później, wystarczy juz raz na 2 tygodnie a przynajmniej raz z miesiacu. Wazne aby faktycznie byly to masaze wykonywane systematycznie.

W przypadku zabiegow z zakresu medycyny estetycznej – czy mozemy robic masaz Kobido? Tak, mozemy ale nalezy odczekac okreslona ilosc czasu: 

– po Botox’ie – należy odczekać 2 tygodnie,

– po zastosowaniu wypełniacza kwasem hialuronowym – należy odczekać od 4 do 6 tygodni

– po zastosowaniu Nici z haczykami – indywidualna konsultacja ale min nalezy odczekac 6 miesiecy

– po zabiegach z zakresu mezoterapii igłowej – po 3 – 4 dniach (do czasu zagojenia się naskórka) 

Przeciwskazania do masazu:

  • Stany zapalne organizmu- gorączka
  • Przerwana ciągłość naskórka
  • Cera naczyniowa –  istnieje możliwość zabiegu, ale w delikatnej formie (efekt liftingu po dłuższym czasie),
  • Stany ropne, okołozębowe, ekstrakcja zęba 2 tygodnie, implant zęba 2 miesiące
  • Trądzik różowaty w fazie zaostrzeń
  • Nowotwory
  • Ciąża zagrożona,
  • Wysokie nadciśnienie tętnicze