Laserowe usuwanie kurzajek

Gabinet LaserQclinic proponuje szeroki wachlarz usług dermatologiczno-kosmetologicznych, w naszej ofercie jest między innymi laserowe usuwanie kurzajek.

Czym są kurzajki?

Brodawki wirusowe, znane szerzej jako kurzajki, to dosyć powszechna dolegliwość, dopadająca ludzi w każdym wieku. Wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), którym można zarazić się poprzez bezpośredni kontakt z osobą zarażoną, ale także w miejscach publicznych, takich jak pływalnia. Kurację należy rozpocząć jak najszybciej! Kurzajki nie są groźne, ale szybkie ich usunięcie zapobiegnie rozprzestrzenianiu się na inne partie ciała poprzez samozakażenie oraz ryzyko zarażenia innych. Leczenie uzależnione jest od wielu czynników: rodzaju brodawki, miejsca jej wystąpienia czy wielkości.

Jak wygląda zabieg?

Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia jest laserowe usuwanie kurzajek. Zabieg ten jest szybki i bezbolesny – światło lasera odparowuje zmiany chorobowe, pozostawiając na skórze niewielką nadżerkę, która wygoi się w okresie rekonwalescencji. Efekty zabiegu są więcej niż zadowalające – po brodawce nie ma śladu i istnieje niewielkie prawdopodobieństwo jej nawrotu. Bardzo często już jeden zabieg wystarczy do skutecznego usunięcia tkanki chorobowej.

Zaletą tej metody jest brak potrzeby zakładania do szwów. Aby skóra mogła dojść do regeneracji, potrzebuje zaledwie kilku tygodni. Pomimo tego, iż laserowe usuwanie kurzajek jest w pełni bezpieczne, odradza się jego wykonywanie kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią, a także osobom chorym na nowotwory, łuszczycę czy bielactwo. Przeciwskazaniem jest także mocno opalona skóra.

Najnowocześniejsze rozwiązania

Laserowe usuwanie kurzajek w naszym gabinecie wykonywane jest innowacyjnymi metodami, gwarantującymi brak powikłań czy pozostałości w postaci blizn i szybki proces rekonwalescencji. Zabieg przeprowadzany jest przez profesjonalnie wyszkolonych specjalistów z dziedziny dermatologii estetycznej i kosmetologicznej. Ich obszerna wiedza i wieloletnie doświadczenie zapewnią Państwu poczucie bezpieczeństwa i wygody. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując zabieg do jego potrzeb. Nasza kadra w każdej chwili służy radą i wsparciem, odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją każde wątpliwości. Komfort i satysfakcja naszych klientów to dla nas priorytet.

Zapraszamy do naszego gabinetu LaserQclinic na warszawskim Wilanowie oraz do zapoznania się z resztą naszej bogatej oferty.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Pomimo tego, iż laserowe usuwanie kurzajek jest w pełni bezpieczne, odradza się jego wykonywanie w przypadku:

  • stanów zapalnych w okolicach zabiegu – np. opryszczka
  • ciąży
  • okresu karmienia piersią
  • nowotworów
  • łuszczycy
  • bielactwa
  • mocno opalonej skóry